Choinka sztuczna czy żywa?

Przed Świętami Bożego Narodzenia w większości polskich domów odbywa się rytuał wspólnego ozdabiania świątecznego drzewka. Choinka, mimo że nadaje nastroju, dopełnia świąteczną atmosferę i po prostu ma walory estetyczne, może nastręczyć problemów.
Najpoważniejszym z nich jest jej kupno. W głowach wielu Polaków rodzi się dylemat: “Kupić sztuczną, czy żywą?”
Żywe drzewko na pewno wprowadza pewien element “prawdziwości” świąt i nadaje ładny, leśny zapach. Niestety, zdecydowanie łatwiej jest się o nie pokłuć a także gubi igły, co stanowi dodatkowy problem związany ze sprzątaniem.
Drzewko sztuczne natomiast jest łatwiejsze w transporcie (poprzez możliwość jego złożenia i schowania do pudełka).
No i nie gubi igieł, co może być jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na jego zakup. Wiele osób twierdzi jednak, że przy sztucznej choince święta tracą część klimatu.
Jaką zatem wybrać? Niestety, nawet amerykańscy naukowcy nie znają jednoznacznej odpowiedzi. Można jedynie rozważać wszelkie “za” i “przeciw” lub pokierować się przyzwyczajeniami.
Dla osób zapracowanych i zabieganych na pewno lepszym rozwiązaniem jest choinka z tworzywa sztucznego, natomiast dla tradycjonalistów z odrobiną wonego czasu – drzewko prosto z lasu.

 

Stojaki choinkowe

nie ważne czy masz choinkę żywą czy choinkę sztuczną – potrzebujesz odpowiedniego stojaka choinkowego, który możesz zakupić poniżej:

© Choinki-24.pl – Sztuczne choinki, ozdoby świąteczne | Wszelkie prawa zastrzeżone